Obálka Ošetřovatelská péče v břišní chirurgii

978-80-7454-958-8

Učební text je určen zejména pro bakalářské a vyšší odborné studium studijního programu (SP) Všeobecné ošetřovatelství (VO)/ Všeobecná sestra (VS), částečně i pro studium SP Porodní asistence (PA) a Pediatrické ošetřovatelství (PO). Inspirovat se zde mohou i studenti SP Zdravotně sociální péče (ZSP) a navazujícího magisterského SP Ošetřovatelská péče v chirurgických oborech. Učební text poskytuje studentům především představu o chirurgickém řešení jednotlivých systémových onemocnění a zvláštnostech ošetřovatelské péče v oboru břišní chirurgie. Důraz je kladen především na ošetřovatelský proces – na posouzení, ošetřovatelskou diagnostiku a volbu ošetřovatelských intervencí u chirurgicky řešitelných případů.

Ošetřovatelská péče v břišní chirurgii (soubor pdf)

PhDr. Pavla Kudlová, PhD. (profesní informace na webových stránkách UTB ve Zlíně)

doc. MUDr. Jiří Gatěk, Ph.D. (profesní informace na webových stránkách UTB ve Zlíně)

PhDr. Miroslava Kubicová, PhD. (profesní informace na webových stránkách UTB ve Zlíně)