obálka Vzdělávání založené na bádání dětí v podmínkách mateřských škol

badatelsky orientované vzdělávání pro děti generace Alfa
978-80-7454-934-2

Kniha je dostupná v Knihovně UTB ve Zlíně.
KATALOG KNIHOVNY UTB

Publikace předkládá koncepci pojetí badatelsky orientovaného vzdělávání pro děti předškolního věku s cílem reagovat tak na probíhající proměny ve společnosti, které by se měly odrazit ve vzdělávání dětí patřících do generace Alfa. Koncepce se opírá o analýzu strategických dokumentů vzdělávací politiky na národní i evropské úrovni. Děti generace Alfa potřebují rozvíjet takové dovednosti, které jsou v souladu s technologickými změnami ve společnosti a které je co nejlépe připraví na budoucí působení na profesních pozicích, jaké prozatím spíše tušíme, že mohou vznikat.

Vzdělávání založené na bádání dětí v podmínkách mateřských škol (soubor pdf)

doc. PaedDr. Jana Majerčíková, Ph.D. (profesní informace na webových stránkách UTB ve Zlíně)

prof. PaedDr. Adriana Wiegerová, Ph.D. (profesní informace na webových stránkách UTB ve Zlíně)

prof. PhDr. Peter Gavora, CSc. (profesní informace na webových stránkách UTB ve Zlíně)